calcPageSize())" />BEGE flange encoder MIG Nova+ MN-120-19-0256-7, 256 pulses, 2m cable, aluminium
HV52A12019025607002Pulses per revolution: 256 per channel Output signals: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Input voltage: 5-24VDC Outer diameter: 120mm Flange BCD: 100mm Shaft diameter: 19mm Flange thickness: 7mm IEC standard: 80B14 Material: Aluminium Cable length: 2 meters IP classification: IP55 / IP67This encoder provides robust speed and position feedback for advanced automation applications.
Spezifikationen
Produktbeschreibung
auf Bestellung
Voraussichtlicher Versand:
Wird geladen …
Estimated Shipping:
Geschätzter Versand und Steuern
Loading shipping methods...
Versandarten
No shipping methods available for this destination.
Weitere Informationen
IP-Schutz
IP55 / IP67
Außendurchmesser (mm)
120
Flanschdicke (mm)
7
Drehgeber Material
Aluminium
Kabellänge (m)
2
Wellendurchmesser (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Herkunftsland
NLD
HS-Code
ERP Nettogewicht (Kg)
Drehgeber versorgung
5-24VDC
Drehgeber signale
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Impulse
256
Beschreibung
**Key Features, Benefits, and Application Possibilities:**
Precision Engineering: 19mm shaft and IEC 80B14 flange standard with 120mm outer diameter and 100mm BCD assure compatibility with IEC motors and easy mechanical installation.