HV52S35048025612002BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-350-48-0256-12, 256 pulser, 2m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Antal pulser pr. omdrejning: 256. Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Indgangsspænding: 5-24VDC. Kabelængde: 2 meter. Flange udvendig diameter: 350 mm. Flange BCD: 300 mm. Flangetykkelse: 12 mm. Aksel diameter: 48 mm. Materiale: Rustfrit stål. Motor IEC-norm: 180B5. IP-klassificering: IP55 / IP67. Anvendes hvor der er behov for stabil og nøjagtig feedback til styringer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
350
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
48
IEC norm
180B5
BCD norm
300
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
256
Beskrivelse
**Producent: BEGE**
Indgangsspænding på 5-24VDC giver fleksibilitet og bred kompatibilitet i eksisterende styrekredse.
Flange med udvendig diameter Ø350 mm og bolt cirkel diameter på 300 mm giver bred anvendelse på større IEC-motorer (IEC 180B5).
Stor aksel på 48 mm muliggør montering på kraftige motorer og drev.
Kabel på 2 meter for nem integration i kontrolkabinetter uden behov for ekstern forlængelse.
MIG Basic: Inkrementel encoder til basal hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver.