HV52S35042012812015BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-350-42-0128-12, 128 pulser, 15m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flange diameter er 350 mm, flange BCD er 300 mm og aksel diameter er 42 mm. Den er designet til IEC 160B5 motorer og har flangetykkelse på 12 mm. Inputspænding er 5-24VDC, med HTL/TTL udgangssignal (A90°B / A'90°B'), og 128 pulser pr. kanal pr. omdrejning. Leveres med 15 meter kabel og et kabinet af rustfrit stål. Encoderen har IP55 / IP67 klassificering og sikrer høj driftssikkerhed under krævende forhold.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
350
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
300
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
128
Beskrivelse
Stort spændingsinput (5–24VDC) og udgangssignaler (A90°B / A’90°B’, HTL/TTL) sikrer fleksibel integration i mange forskellige systemarkitekturer.
Stor flange (Ø350mm) og robust aksel (42mm) muliggør direkte montering på større motorer og maskinkomponenter, især kompatibel med IEC 160B5 standarden.
BCD montage på 300mm og flangetykkelse på 12mm giver maksimal stabilitet og præcis tilpasning ved installation.