HV52S35042006412010Antal pulser pr. omdr.: 64 pr. kanal Signaler: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Indgangsspænding: 5-24VDC Kabellængde: 10 meter Materiale: Rustfrit stål Flange yderdiameter: 350 mm Flange BCD: 300 mm Flange tykkelse: 12 mm Akselfladediameter: 42 mm Motortilslutning: IEC 160B5 IP-klassificering: IP55 / IP67 Velegnet til krævende miljøer, hvor driftsikkerhed og signalnøjagtighed er væsentligt.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
350
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
42
IEC norm
160B5
BCD norm
300
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
64
Beskrivelse
Flange med udvendig diameter på 350 mm og BCD på 300 mm, samt en akseldiameter på 42 mm, gør det let at montere på IEC 160B5 motorer og andet udstyr.
64 pulser pr. kanal giver præcis styring og positionsfeedback i industrielle automatiseringsopgaver.