HV52S35042000212010BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-350-42-0002-12, 2 pulser, 10m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet til præcis regulering i automatiserede systemer. Udv. flange-diameter: 350 mm. Flange BCD: 300 mm. Flange tykkelse: 12 mm. IEC norm: 160B5. Skaftdiameter: 42 mm. Materiale: Rustfrit stål. IP-klassificering: IP55 / IP67. Kabellængde: 10 m. Indgangsspænding: 5-24 VDC. Output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Pulser pr. omdr. pr. kanal: 2. Egnet til anvendelser, der kræver robusthed og nøjagtig feedback under udfordrende forhold.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
350
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
42
IEC norm
160B5
BCD norm
300
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
2
Beskrivelse
Stor flange (Ø350 mm) og aksel (42 mm) gør den velegnet til integration på kraftige motorer og maskiner efter IEC 160B5-standard.
Muliggør nem plug-and-play installation takket være lang 10 meter tilslutningskabel.
Flange-BCD på 300 mm og flangetykkelse på 12 mm tilbyder stabil og sikker montering.