HV52S30038204812100BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-300-38-2048-12, 2048 pulser, 100m kabel, rustfrit stål er en inkrementel encoder med høj opløsning og stabilt signal, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flangediameter er 300 mm med BCD på 265 mm og en flangetykkelse på 12 mm. Den har akseldiameter på 38 mm og passer til motorer med IEC 132B5. Encoder leverer 2048 pulser pr. kanal og understøtter HTL/TTL output (A90°B / A'90°B'). Driftsspænding er 5-24VDC, kabellængde op til 100 meter. Kapslingen er i rustfrit stål og opfylder IP55 / IP67 klassifikation for beskyttelse mod støv og vand.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
300
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
100
Akseldiameter (mm)
265
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
2048
Beskrivelse
**Brand/producent:**
Stort flangedesign (Ø300 mm BCD 265 mm) samt 38 mm aksel sikrer robust montering på kraftige motorer iht. IEC 132B5 standard.
Flangetykkelse på 12 mm understøtter stabil montering og effektiv mekanisk forbindelse.**Anvendelsesmuligheder:**