HV52S30038025612050BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-300-38-0256-12, 256 pulser, 50m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, designet til præcis regulering i automatiserede systemer. Flangediameter: 300 mm. Flange BCD: 265 mm. Skaftdiameter: 38 mm. Flangetykkelse: 12 mm. Inputspænding: 5-24 V DC. Output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Pulser pr. omdrejning: 256 pr. kanal. Kabellængde: 50 m. Materiale: rustfrit stål. IP-klassificering: IP55 / IP67. IEC norm: 132B5. Encoderens robuste og lukkede design sikrer drift i krævende miljøer, hvor præcis signaloverførsel og driftsikkerhed er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
300
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B5
BCD norm
265
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
256
Beskrivelse
Stor flange med ydre diameter på 300 mm og flange BCD på 265 mm gør den kompatibel med standard IEC 132B5 motorer og muliggør fleksibel integration i eksisterende maskinsystemer.
Skaftdiameter på 38 mm og flange-tykkelse på 12 mm maksimerer mekanisk stabilitet og installationsmuligheder, hvilket er afgørende for applikationer med høje aksial- og radialkræfter.