HV52S30038025612015Pulser pr. omdrejning: 256 pr. kanal Kabel længde: 15 meter Materiale: Rustfrit stål Bolt cirkeldiameter (BCD): 265 mm Flange diameter: 300 mm Flangetykkelse: 12 mm Aksel diameter: 38 mm IEC motornorm: 132B5 Spændingsinput: 5-24 VDC Signaludgang: A90°B / A'90°B' HTL/TTL IP-klassificering: IP55 / IP67Egnet til anvendelse, hvor der er behov for nøjagtig tilbagemelding på hastighed og position i krævende industrielle miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
300
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B5
BCD norm
265
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
256
Beskrivelse
**Flangedimension på Ø300 mm samt akseldiameter på 38 mm og flange BCD på 265 mm gør denne encoder nem at integrere med motorer i henhold til IEC 132B5-standarden.**