HV52S30038012812100BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-300-38-0128-12, 128 pulser, 100m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flange diameter er 300 mm med BCD 265 mm og flangetykkelse 12 mm. Den har en akseldiameter på 38 mm og passer til motor IEC 132B5 standarden. Materialet er rustfrit stål for øget holdbarhed. Kabel længde er 100 meter, og encoderens IP-klasse er IP55/IP67. Input spænding er 5-24VDC. Udgange: A90°B / A'90°B' HTL/TTL, og antal pulser pr. omdrejning er 128 pr. kanal.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
300
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
100
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B5
BCD norm
265
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
128
Beskrivelse
Stor flange på 300 mm (BCD 265 mm), flange-tykkelse 12 mm, til IEC-132B5 motorflanger, for nem og sikker mekanisk montering.
Robust aksel med diameter på 38 mm sikrer holdbarhed ved høje belastninger og stabil drift i industrielle miljøer.