HV52S30038006412015BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-300-38-0064-12, 64 pulser, 15m kabel, rustfrit stål er en inkrementel encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Den har en flangediameter på 300 mm, bolt cirkel diameter (BCD) på 265 mm og en akseldiameter på 38 mm. Encoderens flangetykkelse er 12 mm og den er kompatibel med IEC 132B5 motorer. Den giver 64 pulser pr. omdrejning pr. kanal og har både HTL og TTL udgangssignaler (A90°B/A'90°B'). Strømforsyning: 5-24VDC. Kablet er 15 meter langt. Fremstillet i rustfrit stål og opfylder IP55/IP67 beskyttelsesklasse.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
300
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B5
BCD norm
265
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
64
Beskrivelse
Højtydende inkremental encoder MIG Nova+ med Ø300 mm flange, 265 mm bolt cirkels diameter (BCD), 38 mm akseldiameter og 12 mm flange tykkelse – designet specifikt til IEC 132B5 elektromotorer.