HV52S30038001612015Encoder type: Inkremental Opløsning: 16 pulser pr. kanal Udgange: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Forsyning: 5–24 VDC Kabellængde: 15 meter Materiale: Rustfrit stål Ydre diameter: 300 mm Flangetykkelse: 12 mm Flange, hulmål: 265 mm (BCD) Aksel diameter: 38 mm IEC standard: 132B5 IP-klassificering: IP55 / IP67 Velegnet til opgaver, hvor der kræves forbedret signalstabilitet og præcis hastigheds-/positionsfeedback.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
300
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B5
BCD norm
265
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
16
Beskrivelse
**Om producenten:**
BEGE Flangeencoder MIG Nova+ MN-300-38-0016-12**Nøglefunktioner og fordele:**
Flange med ydre diameter på 300 mm og BCD 265 mm – passer til motorer med IEC 132B5-standard og muliggør let integration i standardmaskiner.
Akseldiameter på 38 mm – kompatibel med kraftige drivsystemer og store motorer.
5-24V DC indgangsspænding – fleksibel integration med forskellige styresystemer.
Robotapplikationer med krav om nøjagtig feedback for bevægelseskontrol.
Integreret feedback til frekvensomformere og motorstyringer i maskin- og fabrikationsprocesser.