HV52S30038000812050BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-300-38-0008-12, 8 pulser, 50m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, ideel til nøjagtig regulering i automatiserede systemer. Encoderens flangediameter er 300 mm og BCD på 265 mm. Den har en akseldiameter på 38 mm og passer til Motor IEC 132B5. Materialet er rustfrit stål for øget holdbarhed. Flange-tykkelsen er 12 mm. Den har 8 pulser pr. kanal, understøtter inputspænding på 5–24VDC og leverer HTL/TTL A90°B / A'90°B' udgang. Kabel-længden er 50 meter. IP-klassificering: IP55/IP67 giver beskyttelse mod støv og vand.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
300
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
265
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
8
Beskrivelse
**Brand/produscent:**
50 meter kabel – muliggør fleksibel installation langt fra kontrolskabe uden signaltab.
Flange Ø300mm, aksel Ø38mm, BCD 265mm, flange tykkelse 12mm – passer til industristandard IEC 132B5 motorflanger og forenkler montage i eksisterende systemer.