calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-300-38-0004-12, 4 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV52S30038000412002BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-300-38-0004-12, 4 pulser, 2m kabel, rustfrit stål anvendes som en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, egnet til mere præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flangeudvendige diameter: 300 mm, flange BCD: 265 mm, akseldiameter: 38 mm og flangetykkelse: 12 mm. Den er designet til motor IEC norm 132B5. Indgangsspænding: 5-24 VDC. Udgangssignaler: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Pulser pr. omdrejning: 4 pr. kanal. Kabellængde: 2 meter. Encoderens husmateriale: rustfrit stål. IP-klassifikation: IP55 / IP67. Velegnet til miljøer med krav om robusthed og stabil signalaflæsning.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
300
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B5
BCD norm
265
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
4
Beskrivelse
Flange-ydre diameter på 300 mm og akseldiameter på 38 mm, kompatibel med IEC 132B5 motorstandarder, hvilket giver nem integration i eksisterende drivlinjesystemer
Udgange: A90°B / A'90°B' HTL/TTL for fleksibel tilslutning til mange typer styresystemer og PLC’er
Leveres med 2 meter kabel for enkel og fleksibel installation
Bolt cirkeldiameter på 265 mm og flange-tykkelse på 12 mm sikrer stabil montering i applikationer med høje mekaniske krav**Anvendelsesmuligheder:**
Velegnet til præcis styring af automatiserede produktionslinjer
Ideel i miljøer med høje krav til robusthed og hygiejne, såsom fødevare- og medicinalindustrien