HV52A25042012812S05Antal pulser pr. omdrejning: 128 pr. kanal Udgangssignal: A90°B HTL Indgangsspænding: 5-24VDC Kabel: 4-polet stik, 5 meter Materiale: Aluminium Flange diameter: Ø250 mm Flange BCD: 215 mm Flangetykkelse: 12 mm Axeldiameter: 42 mm IEC norm: 160B14 IP-klassificering: IP55 / IP67Designet til anvendelser hvor stabilt og nøjagtigt hastighedsfeedback kræves i industrielle automatiseringsmiljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
250
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
42
IEC norm
160B14
BCD norm
215
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
128
Beskrivelse
Ekstra stor flange (Ø250 mm) og BCD 215 mm design gør den ideel til montering på kraftige og store motorer iht. IEC 160B14 standard.
Stor akseldiameter (42 mm) giver mulighed for integration med maskiner i tungindustrien og procesanlæg.