calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-250-42-0008-12, 8 pulser, 20m kabel, aluminium
HV52A25042000812020BEGE flangeencoder MIG Nova+ er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering af automatiserede systemer. Den har følgende egenskaber: Flangediameter: 250 mm, Flange BCD: 215 mm, Aksel diameter: 42 mm, Motor IEC: 160B14, Flangetykkelse: 12 mm, Pulser pr. omdrejning: 8 pr. kanal, Indgangsspænding: 5-24 VDC, Output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL, Kabellængde: 20 meter, Materiale: Aluminium, IP-klasse: IP55 / IP67. Encoderen er designet til pålidelig integration i industrielle miljøer hvor signalnøjagtighed er afgørende.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
250
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
42
IEC norm
160B14
BCD norm
215
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
8
Beskrivelse
**Mærke/producent**
Flangemål: Udvendig diameter Ø250 mm, bolt cirkel diameter 215 mm, flangetykkelse 12 mm – nem integrering i eksisterende motordrevne systemer
21 meter kabel for fleksibel installation selv ved lange afstande til styringssystemet
Skaftdiameter 42 mm passer til IEC 160B14 standardmotorer, hvilket sikrer universal anvendelighed
Velegnet til automatiserede systemer, hvor nøjagtig feedback og høj signalstabilitet er påkrævet
Kan anvendes i miljøer med høje krav til EMC, støv- eller vandbeskyttelse