calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-250-42-0008-12, 8 pulser, 100m kabel, aluminium
HV52A25042000812100Flange yderdiameter: 250 mm Bolt cirkeldiameter: 215 mm Flangetykkelse: 12 mm IEC norm: 160B14 Akselførelse: 42 mm Indgangsspænding: 5-24 VDC Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Pulser pr. omdrejning pr. kanal: 8 Kabellængde: 100 m Materiale: Aluminium IP-klassificering: IP55 / IP67 Denne encoder overfører pålideligt bevægelse til digitale signaler for optimal integration i industrielle styringsopgaver.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
250
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
100
Akseldiameter (mm)
42
IEC norm
160B14
BCD norm
215
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
8
Beskrivelse
Flangeudvendig diameter på 250 mm og flange BCD på 215 mm muliggør kompatibilitet med større el-motorer og maskinkonstruktioner iht. IEC 160B14 standard.
Akselforbindelse på 42 mm diameter sikrer nem integration i tunge driftsmiljøer og industrielle transmissioner.
Kan levere op til 8 pulser pr. kanal for effektiv detektion af bevægelse og position.
Kompatibel med forsyningsspænding på 5-24 VDC – passer til de fleste automationsmiljøer.