calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-250-42-0001-12, 1 pulser, 10m kabel, aluminium
HV52A25042000112010Ydre diameter: 250 mm Flange BCD: 215 mm Flangetykkelse: 12 mm IEC-standard: 160B14 Skaftdiameter: 42 mm Materiale: Aluminium Kabel længde: 10 meter Indgangsspænding: 5–24 VDC Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Pulser pr. omdrejning: 1 pr. kanal IP-klassificering: IP55 / IP67 Denne encoder konverterer bevægelse eller position til elektriske/digitale signaler til styringssystemer og sikrer nøjagtig feedback til automation.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
250
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
42
IEC norm
160B14
BCD norm
215
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
1
Beskrivelse
Solid flangemontering med 250 mm udvendig diameter og bolt cirkel diameter (BCD) på 215 mm, som passer til IEC norm 160B14 el-motorer.
1 puls pr. omdrejning ideel til entydig positionsfeedback eller synkronisering i specialopgaver.
Kraftig og let konstruktion i aluminium for lav vægt uden at gå på kompromis med robusthed
Driftsspænding på 5-24VDC giver universel kompatibilitet med gængse industrielle styreenheder.