HV52A20038204812015Outer diameter: 200 mm Flange BCD: 165 mm Flange thickness: 12 mm Shaft diameter: 38 mm Motor IEC standard: 132B14 Material: Aluminium IP classification: IP55 / IP67 Cable length: 15 meters Input voltage: 5–24 VDC Output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Pulses per revolution: 2048 per channel This encoder is built for reliability and integration in demanding industrial automation environments.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
2048
Beskrivelse
Constructed with a robust aluminium housing (outer diameter 200 mm, flange thickness 12 mm, shaft diameter 38 mm), ensuring durability and long service life even under harsh conditions.
Meets IEC 132B14 motor mounting standard and features a 165 mm BCD flange, allowing for seamless integration in standardized setups.