calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-38-1024-12, 1024 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A20038102412050Puls pr. omdrejning: 1024 pr. kanal Flangediameter: Ø200 mm Boltcirkeldiameter (BCD): 165 mm Skaftdiameter: 38 mm Flangetykkelse: 12 mm IEC motorstandard: 132B14 Materiale: Aluminium Indgangsspænding: 5-24 VDC Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Kabellængde: 50 meter IP-klassificering: IP55 / IP67Velegnet til anvendelser, hvor der stilles krav om pålidelig og nøjagtig feedback i industrielle styresystemer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
1024
Beskrivelse
Flange- og akselstandard i overensstemmelse med IEC 132B14 og BCD 165mm, hvilket sikrer hurtig og sikker montering på standardmotorer og maskinanlæg.
Udvendig diameter på 200 mm og akseldiameter på 38 mm for optimal mekanisk integration og robusthed.