calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-38-1024-12, 1024 pulser, 2m kabel, aluminium
HV52A20038102412002BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-38-1024-12, 1024 pulser, 2m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet til præcis regulering i automatiserede systemer. Den har en flange-ydre diameter på 200 mm, flange BCD på 165 mm og en akseldiameter på 38 mm. Encoder’en er designet til motor IEC 132B14 og har flangetykkelse på 12 mm. Udgangen tilbyder 1024 pulser pr. kanal (A90°B / A'90°B' HTL/TTL). Indgangsspændingen er 5-24VDC. Kablet er 2 meter langt. Encoder-huset er lavet af aluminium. IP klassificering: IP55/IP67. Velegnet til krævende industrielle applikationer, hvor driftsikkerhed og nøjagtighed er vigtig.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
1024
Beskrivelse
Flangestørrelse Ø200 mm og bolt-cirkel diameter på 165 mm (BCD 165) gør det nemt at integrere encodereren på IEC 132B14 motorflanger eller tilsvarende applikationer.
Skaftdiameter på 38 mm passer til mange motoraksler og gearløsninger, hvilket øger alsidigheden i mekanisk integration.
Flangetykkelse på 12 mm giver stabilitet og præcis montering, hvilket mindsker risikoen for fejl i signaloverføring.**Anvendelsesmuligheder:**