calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-38-1024-12, 1024 pulser, 15m kabel, aluminium
HV52A20038102412015Encoder typen: Inkremental, høj opløsning Pulser pr. omdrejning: 1024 pr. kanal Udgange: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Indgangsspænding: 5-24VDC Flange diameter: 200 mm (udenpå) Bolt cirkel diameter, flange (BCD): 165 mm Flangetykkelse: 12 mm Aksel diameter: 38 mm Kabel længde: 15 meter IEC motorspecifikation: 132B14 Materiale: Aluminium IP klassificering: IP55 / IP67 Denne encoder sikrer stabil og nøjagtig tilbagemelding til maskin- og processtyring.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
1024
Beskrivelse
Produktnavn: BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-38-1024-12
• Ekstra lang kabellængde på 15 meter understøtter fleksibel montering i store anlæg og maskiner.
• Passer direkte på IEC 132B14 motorer med Ø200 mm flange, 165 mm bolt cirkeldiameter og 38 mm aksel, hvilket forenkler integration i eksisterende motorkonstruktioner.