calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-38-0016-12, 16 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A20038001612050BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-38-0016-12, 16 pulser, 50m kabel, aluminium er en inkremental encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til behov for præcis hastigheds- og positionsfeedback i automatiserede systemer. Flangediameter: 200 mm. Flange BCD: 165 mm. Flangetykkelse: 12 mm. IEC norm: 132B14. Elektrisk indgang: 5-24 VDC. Signaludgang: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Pulser pr. omdrejning: 16 pr. kanal. Skafdiameter: 38 mm. Kabellængde: 50 meter. Materiale: Aluminium. IP-klassificering: IP55 / IP67. Encoderen er velegnet til industrielle miljøer, hvor der ønskes driftsikker dataopsamling og implementering i eksisterende automatiseringsløsninger.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
16
Beskrivelse
Monteres let direkte på IEC 132B14 motorflanger med flange BCD på 165 mm og udvendig diameter på 200 mm samt 38 mm hulaksel, hvilket sikrer nem installation og integration.