calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-38-0016-12, 16 pulser, 2m kabel, aluminium
HV52A20038001612002BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-38-0016-12, 16 pulser, 2m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flangediameter er 200 mm, BCD er 165 mm, og flangetykkelsen er 12 mm. Akseldiameter er 38 mm og den er tilpasset motorer med IEC norm 132B14. Encoderens kabel længde er 2 meter. Den er fremstillet i aluminium og har IP55/IP67 beskyttelse. Spændingsinput er 5-24VDC, med HTL/TTL udgangssignal og 16 pulser pr. kanal.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
16
Beskrivelse
**Producentbeskrivelse:**
**Flange/monteringsmål (Ø200 mm flange, 165 mm BCD, 12 mm flange tykkelse):** Nem installation på IEC 132B14 motorer og lignende applikationer.
MIG Basic: Inkremental encoder til basale hastighedsfeedback-opgaver i standard automatisering.