calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-38-0008-12, 8 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A20038000812050BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-38-0008-12, 8 pulser, 50m kabel, aluminium er en inkrementel encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til mere præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens boultafsnit er Ø200 mm med flangetykkelse på 12 mm og BCD-norm 165 mm. Aksel diameteren er 38 mm og overholder IEC 132B14 motornorm. Udgange: A90°B / A'90°B' HTL/TTL med 8 impulser pr. kanal. Understøtter indgangsspænding 5-24VDC. Kablet er 50 meter langt. Encoderens hus er udført i aluminium, og den opfylder IP55 / IP67 klassificering for støv- og vandbeskyttelse.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
8
Beskrivelse
Kompakt flangedesign (yderdiameter Ø200 mm, flange BCD 165 mm, flange tykkelse 12 mm) muliggør nem integration på IEC 132B14 standardmotorer.
Indgangsspænding 5-24VDC – fleksibel integration med forskellige elektriske systemer.
MIG Nova+ – inkremental encoder med højere opløsning og signalstabilitet for præcis regulering.