calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-38-0002-12, 2 pulser, 20m kabel, aluminium
HV52A20038000212020Flangediameter: 200 mm Flange BCD: 165 mm Aksel diameter: 38 mm IEC norm: 132B14 Flange tykkelse: 12 mm Materiale: Aluminium Indgangsspænding: 5-24VDC Udgangssignal: A90°B / A'90°B' (HTL/TTL) Pulser pr. omdr. pr. kanal: 2 Kabellængde: 20 meter IP-klassificering: IP55 / IP67 MIG Nova+ anvendes til applikationer, hvor præcis feedback til styring af hastighed og position er væsentlig.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
2
Beskrivelse
Bredt spændingsinput (5-24VDC) giver fleksibilitet ved integration i eksisterende og nye systemer.
Antal pulser: 2 pr. kanal, ideel til lavhastighedsapplikationer og standard overvågning.
Robust aluminiumshus beskytter følsomme komponenter og sikrer lang levetid selv i hårde miljøer.
Lang kabellængde på 20 meter giver fleksibel placering på store maskiner og anlæg.
Flange-ydre diameter: 200mm, Flange BCD: 165mm, tilpasset motor IEC 132B14 for nem og sikker installation.
Standard akseldiameter på 38mm, kompatibel med mange industrielle motorer og gearmotorer.
Flangetykkelse: 12 mm sikrer mekanisk stabilitet i montage.**Anvendelsesmuligheder:**
Anvendes i pakke-, fødevare-, pharma- og automationsbranchen til avanceret monitorering og styring.