HV52A20038000112S05BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-38-0001-12, 1 pulser, 4P stik 5m kabel, aluminium er en inkremental encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Den anvender et flangemål på Ø200mm og en bolt cirkeldiameter på 165mm. Aksel diameter: 38 mm. IEC norm: 132B14. Flange tykkelse: 12 mm. Indgangsspænding: 5-24VDC. Udgang: A90°B HTL. Pulser pr. omdrejning: 1 pr. kanal. Kabellængde: 5 meter med 4P stik. Materiale: Aluminium. IP-klassificering: IP55/IP67.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
1
Beskrivelse
Flangediameter på 200 mm og boltcykeldiameter på 165 mm giver nem integration med standard IEC 132B14 motorer og udstyr.
Aksel diameter på 38 mm for kompatibilitet og stabil montering.