calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-19-0512-9, 512 pulser, 100m kabel, aluminium
HV52A20019051209100BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-19-0512-9, 512 pulser, 100m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, beregnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens udvendige flange diameter er 200 mm og flange BCD er 165 mm. Den har en akseldiameter på 19 mm og passer til IEC 80B5 norm. Encoderens pulsoutput er 512 pulser pr. kanal og den understøtter HTL/TTL signaludgang (A90°B / A'90°B'). Forsyningsspænding: 5–24VDC. Leveres med 100 meter kabel. Encoderhuset er fremstillet i aluminium og har en flangetykkelse på 9 mm. IP-klasse: IP55/IP67.