HV52S20019001609020---BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-19-0016-9, 16 pulser, 20m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Pulser pr. omdrejning: 16 pr. kanal. Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Indgangsspænding: 5-24VDC. Kabel: 20 meter. Flange diameter: 200 mm. Flange tykkelse: 9 mm. Flange BCD: 165 mm. IEC norm: 80B5. Aksel diameter: 19 mm. Materiale: Rustfrit stål. IP-klassificering: IP55/IP67. Egnet til krævende industrimiljøer, hvor robusthed og nøjagtighed er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B5
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
16
Beskrivelse
Flange udvendig diameter: 200 mm, Bolt cirkeldiameter (BCD): 165 mm, akseldiameter: 19 mm og flange tykkelse: 9 mm — ideel pasform til et bredt udsnit af applikationer.**Oversigt over BEGE encoder-typer:**