calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-19-0008-9, 8 pulser, 20m kabel, aluminium
HV52A20019000809020BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-200-19-0008-9, 8 pulser, 20m kabel, aluminium er en inkremental encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til mere præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flangeudvendige diameter er 200 mm, BCD er 165 mm, og akseldiameteren er 19 mm. Passer til motorer med IEC 80B5-standard. Leveres med 20 meter kabel og har output-signaler A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Understøtter 8 pulser pr. kanal pr. omdrejning. Indgangsspænding er 5-24VDC. Encoderhuset er fremstillet i aluminium, og produktet har IP55/IP67 tæthedsklasse. Flangetykkelsen er 9 mm.