calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-160-28-2048-9, 2048 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A16028204809050BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-160-28-2048-9, 2048 pulser, 50m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flange-diameter er Ø160 mm og BCD er 130 mm. Den har en akseldiameter på 28 mm og passer til motor IEC 100/112B14. Encoderens kabellængde er 50 meter og flangetykkelse er 9 mm. Materialet er aluminium. Den leverer 2048 pulser pr. omdrejning pr. kanal, understøtter 5-24VDC input og HTL/TTL udgangssignal. Encoderens IP-klasse er IP55/IP67, hvilket sikrer mod støv og vand.