calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-160-28-0256-9, 256 pulser, 15m kabel, aluminium
HV52A16028025609015BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-160-28-0256-9, 256 pulser, 15m kabel, aluminium er en inkremental encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, der er velegnet til mere præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flange-ydrediameter: 160 mm, flange BCD: 130 mm, flangetykkelse: 9 mm, akseldiameter: 28 mm. Passer til IEC motorstørrelse: 100/112B14. Pulser pr. omdrejning: 256 (pr. kanal). Outputsignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Indgangsspænding: 5-24VDC. Kabellængde: 15 m. Materiale: Aluminium. IP-klassificering: IP55/IP67. Egnet til indbygning, hvor der stilles krav til driftsikkeritet og nøjagtig feedback i automatiserede applikationer.