calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-160-28-0064-9, 64 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A16028006409050BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-160-28-0064-9, 64 pulser, 50m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Produktet har følgende egenskaber: Flange diameter: 160 mm; Flange BCD: 130 mm; Aksel diameter: 28 mm; Flangetykkelse: 9 mm; Materiale: Aluminium; IEC motorflange: 100/112B14; Pulser pr. omdrejning: 64 pr. kanal; Indgangsspænding: 5-24 VDC; Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL; Kabellængde: 50 meter; IP-klasse: IP55/IP67. Encoderens robuste konstruktion og lange kabellængde gør den egnet til krævende industrielle miljøer, hvor hurtig og stabil hastigheds- og positionsfeedback er nødvendig.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
160
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
28
IEC norm
100/112B14
BCD norm
130
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
64
Beskrivelse
Anvendelsesmuligheder:
Bruges i motorstyring, transportbånd, pakkemaskiner, robotteknologi og procesautomatisering.
Sikrer pålidelig signaloverførsel over lange afstande i krævende industrielle miljøer.
Nøglefunktioner og fordele:
Passer til IEC 100/112B14 motorer med flange-ydre diameter 160mm, flange BCD 130mm og akseldiameter 28mm, hvilket forenkler montering og integration.
Flangetykkelse på 9 mm giver stabil og sikker installation.