calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-160-28-0016-9, 16 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A16028001609050BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-160-28-0016-9, 16 pulser, 50m kabel, aluminium er en inkrementel encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens vigtigste egenskaber:Flange udvendig diameter: 160 mm Flange boltcirkel (BCD): 130 mm Flangetykkelse: 9 mm IEC motor standard: 100/112B14 Akselfølgelse: 28 mm Materiale: Aluminium Indgangsspænding: 5-24VDC Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Puls pr. omdrejning: 16 pr. kanal Kabellængde: 50 meter IP-klassificering: IP55 / IP67Velegnet hvor der kræves pålidelig og stabil tilbagemelding af hastighed og position i industrielle miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
160
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
28
IEC norm
100/112B14
BCD norm
130
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
16
Beskrivelse
Udvendig flange på Ø160 mm sikrer nem montering i standard IEC 100/112B14 motorer og integration i eksisterende systemer.
Skaftdiameter på 28 mm og bolt cirkel diameter (BCD) på 130 mm for nem integration og sikker installation i mange motortyper og applikationer.
Kabellængde på op til 50 meter muliggør fleksibel placering og forenkler montage i større anlæg.
IP55/IP67 kapslingsklasse for pålidelig drift, selv under støvede og fugtige forhold.