calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-160-28-0002-9, 2 pulser, 2m kabel, aluminium
HV52A16028000209002BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-160-28-0002-9, 2 pulser, 2m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis hastighedsfeedback og regulering i automatiserede systemer. Denne model har følgende attributter: Ydre diameter: 160 mm Bolt cirkeldiameter (BCD): 130 mm Aksel diameter: 28 mm IEC flange: 100/112B14 Flange tykkelse: 9 mm Materiale: Aluminium IP-klasse: IP55 / IP67 Indgangssignal: 5-24VDC Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Pulser pr. omdrejning: 2 pr. kanal Kabellængde: 2 meter Encoderens robuste konstruktion og signaloutput gør den velegnet til krævende industrielle applikationer.