HV52A16014006407S05Mounting flange diameter: 160 mm
Flange BCD: 130 mm
Shaft diameter: 14 mm
Flange thickness: 7 mm
Cable length: 5 m, 4-pin plug
Output signal: A 90° B HTL
Pulses per revolution: 64
Supply voltage: 5–24 VDC
Material: Aluminium
Protection class: IP55 / IP67
Flange BCD: 130 mm
Shaft diameter: 14 mm
Flange thickness: 7 mm
Cable length: 5 m, 4-pin plug
Output signal: A 90° B HTL
Pulses per revolution: 64
Supply voltage: 5–24 VDC
Material: Aluminium
Protection class: IP55 / IP67
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
160
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B5
BCD norm
130
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
64
Beskrivelse
**Flange and Shaft Compatibility:** With a flange size of Ø160mm and a 14mm shaft diameter (IEC 71B5 standard), the encoder is easy to retrofit into common motor setups and existing process machinery.