HV52A16014000407S05Kabellængde: 5 meter Flangediameter: 160 mm Flange BCD: 130 mm Flangetykkelse: 7 mm IEC norm: 71B5 Diameter på aksel: 14 mm Materiel: Aluminium Udgangssignal: A90°B HTL Pulser pr. omdr. pr. kanal: 4 Indgangsspænding: 5-24VDC IP-klassifikation: IP55 / IP67 Encoderens robuste opbygning og standard stik gør den let at integrere i industrielle styringssystemer, hvor signalstabilitet og nøjagtighed er påkrævet.