calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-2048-9, 2048 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A14024204809050Ydre diameter: 140 mm Flange BCD: 115 mm Flangetykkelse: 9 mm Akseldiameter: 24 mm IEC standard: 90B14 Indgangsspænding: 5-24 VDC Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Opløsning: 2048 pulser pr. kanal Kabellængde: 50 meter Materiale: Aluminium IP klassificering: IP55 / IP67 Encoderens robuste konstruktion og høje opløsning gør den velegnet til krævende industrielle miljøer, hvor nøjagtig feedback er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
2048
Beskrivelse
Ydre diameter: 140 mm flange (BCD: 115 mm) med 24 mm aksel – nem installation og kompatibilitet med IEC 90B14 motorer.