calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-1024-9, 1024 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A14024102409050BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-1024-9, 1024 pulser, 50m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flange udvendig diameter: 140 mm, bolt cirkeldiameter (BCD): 115 mm og flange tykkelse: 9 mm. Den har akseldiameter: 24 mm og passer til IEC norm: 90B14 motorer. Pulser pr. omdrejning: 1024 pr. kanal og output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Indgangsspænding: 5-24VDC. Kabellængde: 50 meter. Huset er i aluminium. IP-klassificering: IP55/IP67. Velegnet til krævende industrielle miljøer, hvor signalstabilitet og nøjagtighed er afgørende.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
1024
Beskrivelse
Kompakt flangeformat (Ø140 mm) med BCD 115 mm og skaftdiameter på 24 mm, passer til standard IEC 90B14 motorer og en bred vifte af industrielle maskiner.