calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0128-9, 128 pulser, 5m kabel, aluminium
HV52A14024012809005BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0128-9, 128 pulser, 5m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, designet til nøjagtig regulering i automatiserede systemer. Encoderens flangediameter er Ø140 mm, bolt cirkel diameter (BCD) er 115 mm, akseldiameter er 24 mm, og flangetykkelse er 9 mm. Den er kompatibel med IEC 90B14 elektromotorer. Kabellængden er 5 meter, og kappen er udført i aluminium. Encoderens output er A90°B / A'90°B' HTL/TTL, forsyning er 5-24V DC, og den har 128 pulser pr. kanal. Opfylder kapslingsklasse IP55/IP67 for industriel robusthed.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
128
Beskrivelse
Kompakt design med 140 mm flange (BCD 115 mm) og 24 mm hulaksel passer direkte på IEC 90B14-motorer for nem og fleksibel montage