calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0128-9, 128 pulser, 20m kabel, aluminium
HV52A14024012809020Flange udvendig diameter: 140 mm Bolt cirkel diameter (BCD): 115 mm Aksel diameter: 24 mm IEC norm: 90B14 Pulser pr. omdrejning: 128 pulser pr. kanal Indgangsspænding: 5-24 VDC Output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Kabel længde: 20 meter Materiale: Aluminium Flange tykkelse: 9 mm IP klassificering: IP55 / IP67 Velegnet til applikationer, hvor stabil feedback og pålidelighed er afgørende.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
128
Beskrivelse
**Producentbeskrivelse:**
Robust aluminiumhus med en ydre diameter på 140 mm og flange BCD på 115 mm, hvilket giver høj mekanisk stabilitet og lang levetid i krævende industrimiljøer.
24 mm akseldiameter og 9 mm flange giver kraftig og stabil montage, hvilket mindsker risikoen for mekaniske afbrydelser.