HV52A14024003209S05---BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0032-9, 32 pulser, 4P stik 5m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, ideel til præcis regulering i automatiserede systemer. Flange udvendig diameter: 140 mm Flange BCD: 115 mm Flange tykkelse: 9 mm IEC norm: 90B14 Akself: 24 mm Pulser pr. omdrejning: 32 pr. kanal Indgangsspænding: 5-24VDC Udgangssignal: A90°B HTL Kabel: 4-polet stik, 5 meter Materiale: Aluminium IP-klassificering: IP55 / IP67 Enheden konverterer bevægelse eller position til et elektrisk signal, som et styresystem kan anvende i applikationer med krav om pålidelig og stabil feedback.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
32
Beskrivelse
IP55/IP67 tæthedsgrad beskytter effektivt mod støv og vand og muliggør brug i krævende miljøer.
Nem integration med internationale standarder (IEC 90B14 flange, BCD 115mm, flange diameter Ø140mm) for kompatibilitet med et bredt udvalg af motorer og maskiner.
24 mm akseldiameter imødekommer gængse industrimotorer for sikker og pålidelig montering.
Bredt indgangsspændingsområde (5–24VDC) gør integrationen let i forskellige industrielle strømforsyningsmiljøer.Anvendelsesmuligheder: