calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0032-9, 32 pulser, 100m kabel, aluminium
HV52A14024003209100BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0032-9, 32 pulser, 100m kabel, aluminium er en inkrementel encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, egnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Denne encoder har en flangediameter på 140 mm, BCD på 115 mm og akseldiameter på 24 mm. Passer til IEC norm 90B14 og har flangetykkelse på 9 mm. Inputspænding: 5-24VDC. Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Pulser pr. omdrejning: 32 pr. kanal. Kabellængde: 100 meter. Materiale: Aluminium. IP-klassificering: IP55 / IP67. Velegnet til industrielle applikationer, hvor nøjagtig hastighedsfeedback er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
100
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
32
Beskrivelse
Kompakt og robust flange på Ø140mm og flange BCD på 115mm, samt IEC norm 90B14 og aksel-diameter på 24mm, for nem integration med standard industrimotorer
Velegnet til applikationer, der kræver pålidelig dataoverførsel selv over længere afstande
MIG Basic: Inkremental encoder til almindelig hastighedsfeedback i basis automatiseringsopgaver