HV52A14024001609S05Antal pulser per omdrejning: 16 pr. kanal Udgangssignal: A90°B HTL Indgangsspænding: 5-24VDC Flangediameter: 140 mm Flange BCD: 115 mm Skaftdiameter: 24 mm Flangetykkelse: 9 mm Kabellængde: 5 meter med 4P stik Materiale: Aluminium Motornorm: IEC 90B14 IP-klassificering: IP55 / IP67Encoderens robuste design og signalstabilitet gør den velegnet til krævende anvendelser, hvor præcis og pålidelig feedback er nødvendig.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
16
Beskrivelse
Flange med diameter på 140 mm (BCD 115 mm) samt akseldiameter på 24 mm og flange-tykkelse på 9 mm, passer til IEC 90B14 motorstandard for synlig kompatibilitet i udskiftnings- og OEM-applikationer.