calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0016-9, 16 pulser, 100m kabel, aluminium
HV52A14024001609100BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0016-9, 16 pulser, 100m kabel, aluminium er en inkremental encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens vigtigste attributter: Flangens udvendige diameter: 140 mm, Flangens bolt cirkel diameter (BCD): 115 mm, Flangetykkelse: 9 mm, Akselflade: 24 mm, Motorstandard: IEC 90B14, Indgangsspænding: 5-24 VDC, Udgange: A90°B / A’90°B’ HTL/TTL, Pulser pr. omdrejning: 16 pr. kanal, Kabellængde: 100 meter, Materiale: Aluminium, IP-klassificering: IP55 / IP67. Konstruktionen og materialevalget sikrer driftsikkerhed i krævende miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
100
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
16
Beskrivelse
**Brandbeskrivelse:**
BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0016-9**Nøglefunktioner og fordele:**
Udgange: A 90° B / A’ 90° B’ (HTL/TTL) sikrer høj signalintegritet til moderne styringssystemer.
Kompakt flange (yderdiameter 140mm, flange BCD 115mm, tykkelse 9mm) og akseldiameter på 24mm gør den kompatibel med IEC 90B14-motorer. **Anvendelsesmuligheder:**