calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0015-9, 15 pulser, 2m kabel, aluminium
HV52A14024001509002BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0015-9 er en inkremental encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, hvilket gør den velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flange diameter er 140 mm og BCD er 115 mm. Den har en akseldiameter på 24 mm og overholder IEC 90B14 standarden. Inputspænding er 5–24VDC, udgangssignal er A90°B / A'90°B' HTL/TTL og den giver 15 pulser pr. omdrejning pr. kanal. Kabellængden er 2 meter. Huset er udført i aluminium. IP-klassificering er IP55 / IP67, hvilket giver beskyttelse mod støv og fugt.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
15
Beskrivelse
**Attributes:** Flange yderdiameter på 140 mm, flange BCD på 115 mm og akseldiameter på 24 mm sikrer kompatibilitet med IEC 90B14 motorer og nem integration i forskellige maskinopstillinger.