calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0002-9, 2 pulser, 5m kabel, aluminium
HV52A14024000209005BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0002-9, 2 pulser, 5m kabel, aluminium er en inkrementel encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, ideel til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flange ydre diameter er 140 mm og flangens boltcirkeldiameter (BCD) er 115 mm. Den har en akseldiameter på 24 mm, hvilket passer til IEC motorstørrelse 90B14. Encoderens materiale er aluminium, og den leveres med 5 meter kabel. Strømforsyningen er 5–24VDC, og udgangen er A90°B / A'90°B' HTL/TTL med 2 pulser pr. kanal. Den opfylder IP55 / IP67 for tæthedskrav.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
2
Beskrivelse
Alsidig monterbarhed: Flange diameter på 140 mm, motor IEC 90B14 norm og akseldiameter på 24 mm sikrer bred anvendelighed til standard elmotorer og industrielle gearmotorer.