calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0002-9, 2 pulser, 15m kabel, aluminium
HV52A14024000209015BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0002-9, 2 pulser, 15m kabel, aluminium er en inkrementel encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, egnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Produktet har Flangediameter: 140 mm, BCD: 115 mm, Flangetykkelse: 9 mm og Akseldiameter: 24 mm. Den er fremstillet i aluminium for robusthed og lav vægt. Kabellængde: 15 meter giver fleksibel installation. Matcher motorer med IEC 90B14. Input: 5-24V DC og output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. 2 pulser pr. omdrejning. Opfylder IP55/IP67 for støv- og vandbeskyttelse.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
2
Beskrivelse
**Producentbeskrivelse:**
Ekstra lang kabellængde på 15 meter, fleksibel installation i større anlæg og maskinopstillinger.
Encoderhus i aluminium, der giver høj holdbarhed og robust beskyttelse i krævende miljøer.
IP55/IP67 kapslingsklasse muliggør både brug i støvede samt fugtige omgivelser.
Flange på Ø140 mm med en Bolt Circle Diameter (BCD) på 115 mm, samt IEC-90B14 standard, gør integrationen med standard elmotorer let og sikker.
Akseldiameter på 24 mm, specielt designet til mellemstore og større maskiner.
Flangetykkelse på 9 mm understøtter stabil og vibrationsfri montering.
Driftsspænding 5-24VDC, dækker gængse industristandarder for forsyning.**Anvendelsesmuligheder:**