calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0001-9, 1 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A14024000109050BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-24-0001-9, 1 pulser, 50m kabel, aluminium er en inkremental encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til mere præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flange diameter er 140 mm, boltcirkel (BCD) 115 mm og akseldiameter 24 mm. For kompatibilitet anvendes IEC norm 90B14. Den har 1 puls pr. kanal og understøtter A90°B / A'90°B' HTL/TTL output. Forsyningsspænding er 5-24 VDC. Kabellængde er 50 meter, hvilket giver fleksibel installation. Encoderhuset er udført i aluminium og opfylder IP55/IP67-klassificering for robusthed i krævende miljøer. Flangetykkelse 9 mm.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
140
Flangetykkelse (mm)
9
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
24
IEC norm
90B14
BCD norm
115
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
1
Beskrivelse
Brandbeskrivelse:
Flange: Udvendig diameter 140 mm, BCD 115 mm, flange tykkelse 9 mm – standardiseret til nem integration med IEC 90B14 motorer og anden industriel mekanik.
24 mm akseldiameter – kompatibel med en bred vifte af motorer og drivsystemer.
Lang kabellængde (50 m) – fleksibel montage og brug selv i store anlæg.Anvendelsesmuligheder:
Integration i robotter og mekaniske håndteringssystemer til styring af præcis bevægelse.