calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-11-0512-7, 512 pulser, 20m kabel, aluminium
HV52A14011051207020Flange diameter: 140 mm Flange BCD: 115 mm Flangetykkelse: 7 mm IEC standard: 63B5 Akselføring: 11 mm Pulser pr. omdrejning: 512 pr. kanal Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Indgangsspænding: 5-24 VDC Kabel længde: 20 meter Materiale: Aluminium IP-klassificering: IP55 / IP67Velegnet til automatiseringsopgaver, hvor der stilles krav om stabil hastigheds- og positionsfeedback.