calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-11-0128-7, 128 pulser, 20m kabel, aluminium
HV52A14011012807020BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-11-0128-7, 128 pulser, 20m kabel, aluminium er en inkrementel encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Produktet har følgende attributter: Flange diameter: 140 mm, Flange BCD: 115 mm, Flange tykkelse: 7 mm, IEC norm: 63B5, Akselfdiameter: 11 mm, Udgangssignal: A90°B/A'90°B' HTL/TTL, Pulser pr. omdrejning: 128 pr. kanal, Indgangsspænding: 5-24VDC, Kabellængde: 20 meter, Materiale: Aluminium og IP-klassificering: IP55/IP67. Velegnet til teknisk krævende miljøer og avancerede automatiseringsopgaver.